Będąc mamą.

będąc mamą…

Mam te same oczy lecz wzrok jakby nie ten. Nie patrzę na świat w ten sam sposób co kiedyś. Moje oczy widziały już nie jedno skaleczenie i nie jednego siniaka. Mój wzrok jest jakby cieplejszy, bo patrzę na każde potknięcie z czułością,  czekając aż zawoła ,,mamo!” by pobiec i podmuchać obite kolano.

Moje ciało nie jest już takie same. Choć tego nie widać na brzuchu zarysowało się kilka smug rozstępów, skóra nie wytrzymała nacisku rosnącego w środku życia ale przez to nie czuję się brzydsza. Wręcz przeciwnie to pamiątka po ważnym okresie w moim życiu.

Moje włosy nie są już tak piękne i lśniące. Jeszcze burza hormonów. Aktualnie przypominam liniejącego labradora. Włosy wypadają garściami na głowie a tam gdzie nie powinny rosną jak szalone.

Moje ręce stały się silniejsze. Nosząc codziennie kochane kilogramy. W tych rękach znajduje schronienie każdy smutek i każdy ból. Ramiona tulą i nie żałują nigdy miłości zarówno starszemu jak i tej niedawno narodzonej.

Moje myśli nie biegają już po sklepach z ciuchami, wypatrując najnowsze trendy, skupiają się raczej na tym co ugotować na obiad, co podać na bolący brzuch, jakie zajęcia dodatkowe wybrać za rok dla mojego przedszkolaka.

Przestałam żyć chwilą, myślę o przyszłości, o tym co będzie za kilka lat, chcąc jednocześnie zapewnić dzieciom jak najlepszy start w życie.

Nie chowam długo urazy. Po każdym gorszym dniu wstaję z uśmiechem bo mam dla kogo żyć. Małżeńskie kłótnie stały się również jakby lżejsze, bo bieżące sprawy naszych dzieci nie pozwalają się nad nimi rozczulać. Szybko załatwiamy co nam leży na sercu bo zbyt wiele nas łączy i tak wiele jest razem do zrobienia.

Zmieniłam się i stałam się odpowiedzialna za dwie małe istoty, które każdego dnia tak bardzo mnie potrzebują. To cały mój świat.

6 comments on “Będąc mamą.
    • To prawda ☺ wiem ciężko osiągnąć taki stan, pogodzić się z pewnymi rzeczami, zaakceptować zmiany, dlatego mam mega satysfakcję, że mi się to udało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *